Brezilya Cevizli Çay Şikayet Yorumları


Resmi online satış sitesinde 1 kutu 139Tl ile satılmaktadır. Brezilya cevizli karışık bitki çayı etken maddesi brezilya cevizi olan tamamen organik ve HELAL ve GMP sertifikalarına sahip bir bitki çaydır. Brezilya cevizinden elde edilen bu çay metabolizmayı tetikleyerek kişide kilo vermenin en önemli evresi olan doyma duyusunu harekete geçirerek kişide bir yenilenme ve kilo verme sürecini başlatan bir fayda sağlamaktadır. Ankara Üniversitesi Teknokentinde yapmış olduğumuz projemiz formül, klinik ve ARGE çalışması kapsamında İSTEM MEDİKAL fabrikalarında üretilmiş olan bu çayımız bu zamana kadar Türkiye’de yapılan içinde herhangi bir kimyasal madde bulunmayan % 100 organik bitkilerden oluşan etkinliği kanıtlanmış bir üründür.

Brezilya Cevizli Çay Yan Etkileri

Selenyum, vücudumuzun tiroid hormonları oluşturmasına ve kullanmasına yardımcı olan çok önemli bir mineraldir. Brezilya cevizindeki selenyum vücudu tiroid hastalığına neden olan antikorlardan korur. 

Selenyum eksikliği, bağışıklık sisteminin tiroide saldırdığı bir durum olan Hashimoto hastalığına yol açabilir. Tiroid dengesizliği yaşayan hamilelerin ve haşimatohastalarının, selenyum takviyesi sağlayan ilaçlar yerine yeterli miktarda selenyum alabilecekleri tek doğal besin, brezilya cevizidir!

*Doktora danışmadan ilaç tedavisinin kesilmemesi önerilir.

Brezilya Cevizli Çayının Faydaları

İltihapları Engeller

Pek çok meyve, sebze gibi brezilya cevizi de üstün anti-enflamatuar özelliklere sahip elajik asit içerir. Selenyum da, iltihapla savaşan bir başka mineraldir. Araştırmalar, günde sadece bir brezilya cevizinin bile anti-enflamatuar faydalara sahip olabildiğini göstermektedir.

Kilo Kontrolünü Kolaylaştırır.

100 gram brezilya cevizinde sadece 4 gram karbonhidrat vardır ve bu kuruyemişler arasındaki en düşük orandır. Ayrıca tüm kuruyemişler gibi lif deposu olduğu için, tok tutma konusunda nam salmıştır.

Sindirimi Kolaylaştırır

Brezilya cevizi, hem çözünür hem çözünmez liflerin en iyi kaynaklarındandır. Çözünür lifler besinlerin sindirim sistemi içinden geçmesine destek olurken, çözünmez lifler bağırsak hareketlerine yardımcı olur.

Kilo Kaybına Yardımcı Olur

Brezilya cevizi, vücudun enerji tüketimini artıran arginin amino asidi bakımından zengindir. Brezilya cevizinde bolca yer alan selenyum da metabolizmanın verimli çalışmasını sağlar.

Amazon Ormanlarını Korur

Sadece Amazon ormanlarında yetişebilen brezilya cevizi, sürdürülebilir tarıma ve doğa korumaya destek vermenizi de sağlar. Geçimini bu 40 metreyi aşan 500 küsur yaşındaki ağaçlardan düşen cevizleri toplayarak sağlayan Amazon köylüleri, ormanın doğal bekçileri konumundadır.

Hem Glutensiz, Hem Vegandır

Brezilya cevizi, tüm aminoasitleri barındıran bir tam protein kaynağı olarak, vegan beslenme için ideal bir gıdadır. Ayrıca diğer bir tam protein olan chia’nın aksine tamamen glutensizdir.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*