CLA Softgel Aspir Yağı Şikayet Yorumları


Aksu Vital CLA Softgel Aspir Yağı kullanan ziyaretçilerimiz iyi yada kötü yorum yapabilirler böylece almayı düşünen kişilere yardımcı olabilirler. Biraz cla nedir tanıyalım.

CLA yağ yakımına destek olduğu gibi, bağışıklık sistemini güçlendirici özelliklere de sahiptir.

CLA yağ yakımına destek olduğu gibi, bağışıklık sistemini güçlendirici özelliklere de sahiptir. CLA insan vücudunda sentezlenemediği için daha çok et ve süt ürünlerinden sağlanır. Konjuge linoleik asit ya da bilinen adıyla CLA, bir omega-6 esansiyel yağ asidi olan linoleik asit (LA)’in pozisyonel ve geometrik izomerlerinden meydana gelir. CLA eksikliği insanların kilo almasına yol açan faktörlerden biridir, çünkü CLA önemli bir antioksidandır.

CLA Nedir?

Omega-6 yağ asitleri; tereyağ, süt, dana eti ve kuzu eti gibi et ve süt ürünlerinden elde edilir ve linoleik asit de bir omega-6 yağ asididir. CLA da linoleik asidin biraz değiştirilmiş bir formudur ve dolayısıyla o da hayvansal gıdalarda bulunur. CLA’yı popüler bir supplement yapan özelliklerinden biri de yağ yakımını ve yeni kas oluşumunu destekleyebilmesidir.

CLA Ne İşe Yarar?

1. Metabolik hızı arttırabilir

CLA’nın kilo vermeye ve formunu korumaya çalışan sporcular için önemli olan bir faydası da, metabolik hızı arttırabilmesidir.

2. Kas artışı sağlayabilir

Kas oranı arttıkça vücut daha fazla yağ yakar ve bu da metabolizmanın hızlanmasını sağlar. Kilo vermede ve kilo korumada kas oranı çok önemli bir faktördür.

3. Kolesterol ve trigliseridi düşürebilir

Günümüzde kan yağları pek çok kişide yüksektir ve CLA kullanımı kolesterol ve trigliserid oranı yüksek ve ilaç tedavisi ile sonuç elde eden ya da edemeyen kişilere yardımcı olabilir.

4. İnsülin direncini azaltabilir

Yetişkin diyabetine yol açan insülin direncini kırmak ve daha etkili kilo kontrolü sağlamak adına CLA destekleri işe yarayabilir.

5. Gıda alerjilerine bağlı reaksiyonları azaltabilir

CLA, kilo vermek söz konusu olduğunda, gıda intoleransına bağlı yan etkilerin azalmasında etkili bir rol oynayabilir.

6. Bağışıklık sistemini güçlendirebilir

Hayatı milyonlarca bakteri ile paylaşmak zorunda olduğumuzdan, bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirip hastalıklara karşı daha güçlü durmak için, CLA desteği hemen herkesin faydalanabileceği bir besin desteği olabilir.

7. Yağ oranını azaltabilir

Özellikle karın bölgesindeki yağların azalmasına ve yağ-kas oranını iyileştirmeye yardımcı olarak, kas gücünün artmasına destek olabilmektedir. Bu, insülin duyarlılığının artmasına bağlı olarak yağ asitlerinin yağ dokusu yerine kas hücrelerinin içine girebilmesi nedeniyle gerçekleşebilmektedir.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*