Diyetsiz Sporsuz Göbek Eritmek


Diyet ve spor yapmadan kendinizi yormadan kolayca birkaç öneri günlük hayatınızda yaparak kısa suredetgöbek eritmek mümkün.

Duruş

Çoğumuz gün içinde fark etmesek de dışarıdan bakınca sık sık yanlış bir duruş sergiliyoruz. Günlük hayatta yaşadığımız bu duruş bozukluğu yalnız sağlık sorunlarına değil, karnınızın olduğundan daha çok göbek şişmesine neden oluyor. Bu yüzden duruşunuzu düzelterek karın kaslarınızı da kusursuz bir şekilde sergileyebilirsiniz!

Su içerek

Suyun karnı şişirdiği gözle görülen bir gerçek olsa da aslında vücudunuzdan ödem atmanızı sağlayan su, Susuz kalınca vücut su toplamaya başlıyor, bu sebepten dolayı vücuda ekstradan birkaç kilo orantısız şekilde dağlıyor. Bu yüzden düz bir karın için bol su tükettiğinize emin olun! Suyu yalnızca içerek değil, besinlerinizin içinde de bol miktarda tüketmeye özen gösterin! Yüksek su içeren besinler, meyve ve sebze gibi, daha hızlı doymanıza neden oluyor. Bu yüzden öğünlerinize çorba, salata gibi su deposu besinlerle başlarsanız, yemek sonrası şişkin bir karnı da önlemiş olursunuz.

Badem

Araştırmalara göre badem, özellikle bel çevresini incelten bir kuruyemiş. Doymamış yağ bakımından zengin olan badem, gün içinde kusursuz bir atıştırmalık olabilir. 

Kahve

Doğal diüretik olan kahve, su gibi gün içinde şişkinliğinizin inmesini sağlıyor. Bağırsak hareketlerini hızlandıran kahve, düz bir karnın en pratik yollarından biri. 

Kahvaltı

Güçlü bir kahvaltının sırrı düşük yağlı sütten geçer! Yüksek kalsiyum barındıran besinlerin, sağlıklı vücut kilosuna yararı bilinen bir gerçek. Kalsiyum, potasyum ve magnezyum içeren süt ürünlerinin şişkinliği de önlüyor.

Ne kadar gün içinde zamanla yarışsak da en önemli doğal fonksiyonlarımızı yerine getirmekten kaçabiliyoruz. Tuvalette uzun süre oturmak, gün içinde gereksiz şişkinliğinizden kurtulmanızı ve kabızlık sorununu engellemenizi sağlar. 

Yemek yerken, çoğu zaman lokmaları çiğnemeden yutabiliyoruz. Bu da hazımsızlık ve gaz sorununa yol açarak, karında şişkinliğe neden olabiliyor. Bu yüzden yemek yerken her lokmanızını en az 10 kez çiğnediğinizden emin olun!

Sakız çiğneyerek

Sakız çiğnemek, vücudunuza gereğinden fazla havanın giriş yapmasına neden oluyor, vücuda giren işlenmiş hava da vücutta şişkinlik yapıyor. Bu yüzden nefesinizi tazelemek istiyorsanız sakın yerine naneyi tercih edin!


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*