Dr. Hüseyin Güner Karın Germe Ameliyatı


Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Op.Dr.Hüseyin Güner, 1998 yılında İstanbul Bağdat Caddesi’nde başlattığı muayenehanecilik hayatına 2005 yılında Nişantaşı’nda kurduğu Nişantaşı Estetik ve Güzellik kliniğini ekleyerek devam etti. Yoğun çalışan her iki klinikteki iş temposu ekibe diğer plastik cerrahların katılımıyla daha da arttı. Ekip çalışmasının hastalara daha faydalı olduğuna inanan Op. Dr. Hüseyin Güner 2009 yılında da “Nişantaşı Estetik ve Plastik Cerrahi Merkezi”ni kurdu. 

5 plastik cerrah, 2 anestezi uzmanı, 2 göz hastalıkları, 2 diş hekimi 1 pratisyen hekim olmak üzere birçok çalışanı olan dal merkezi başta Estetik Cerrahi olmak üzere, İleri Lazer Uygulamaları, Lazer Lipoliz, Lazer Yüz Gençleştirme, Medikal Estetik Uygulamaları, Estetik Saç Tedavileri, Göz Estetiği konularında hizmet verdi. 2017 yılında “Nişantaşı Estetik Cerrahi” isim değişikliğine giderek ” Dr. Hüseyin Güner Estetik Cerrahi Merkezi ” olarak hizmete devam etme kararı almıştır.

Op. Dr. Hüseyin Güner Lazer Lipoliz, Smart Lipo (smartlipo), Slim Lipo (slimlipo), Ultrasonic Lipoliz gibi bölgesel incelme yöntemlerini Türkiye’ye tanıtan isimdir. Op. Dr. Hüseyin Güner 3 Boyutlu Ameliyatsız Yüz Gençleştirme, Lazer Destekli Burun Ameliyatları ve Lazer Blefaroplasti tedavilerine birçok yenilik katarak uygulamaları daha kolay ve güvenli gerçekleştirmesi ile anılır.

Yurt içi ve yurt doşından bir çok hekim kliniğini ziyaret ederek Op. Dr. Hüseyin Güner’ in yeni lazer ve teknoloji destekli tekniklerini öğrenmeye gelmektedir. Op. Dr. Hüseyin Güner başta ülkemiz olmak üzere ABD, Avrupa ve Körfez ülkelerinde sayısız kurslar düzenleyerek deneyimlerini meslektaşları ile paylaşmaktadır.

Karın germe ameliyatı

Karın germe ameliyatı, diğer adı ile Abdominoplasti ameliyatı, genelde hamilelik, aşırı kilo alıp verme ile karın kaslarının esnemesi, çatlaması, derinin sarkması ile oluşmakta ve bu da istenmeyen görüntüler yaratmaktadır. Karın germe operasyonu esnasında birikmiş yağların da düzeltilmesi için liposuction ile aynı anda karın germe işlemi yapılmakta ve daha düzgün sonuçlar elde edilmektedir. Genel anestezi altında uygulaır. Karın germe ameliyatı esnasında cilt gerilerek fazla olan deri çıkarılır.

İşlem bölgesinin genişliğine bağlı olarak oluşan ameliyat izinin silikleşmesi belli bir süreç ortalama 1-3 ay kadar sürebilmektedir. Ameliyatın hemen sonrasında vücutta ödem, gerginlik hissi, şişlik ve ağrı olabilmektedir. Anvak doktorunuzun verdiği tedavi ile bu süreç kolayca atlatılır. Karın içi hacminin küçülmesi nedeni ile 2-3 hafta az ve sık aralıklar yemek yenilmelidir. 

Ameliyat öncesi ve sonrası süreçte sizden istenilen tedaviye uymanız komplikasyonsuz başarılı neticeler için çok faydalıdır. 

Karın Germe Ameliyatı Hakkında Merak Ettikleriniz

• Karın germe nasıl bir işlemdir?

Karın germe sarkma meydana gelmiş bölgedeki deri tabakasının gerilmesi işlemidir. Karın germe bir zayıflama yöntemi değildir.

• Karın germe ameliyatı nasıl yapılır?
Karın germe ameliyatı tam karın germe ve kısmi (mini) karın germe olmak üzere iki şekilde yapılır. Tam karın germe ameliyatında karın bölgesinin tamamına müdahale edilirken, kısmi karın germede sadece istenilen bölgeye müdahale edilir.

• Karın Germe Ameliyatı için uygun adaylar kimlerdir?
Karın germe operasyonunu yaptırabilmeniz için karın bölgenizde sarkma, gevşeme gibi durumlar olması gerekir. Bu durumların sebepleri arasında doğum yapmak, aşırı kilo alıp vermek, spor ve egzersiz yapmamak yer alır.

• Ameliyat öncesi dikkat edilmesi gerekenler
Karın germe cerrahi bir müdahaledir. Ameliyat öncesi doktorunuzun sizi detaylı bir şekilde muayene etmesi gerekir. Ameliyat öncesi sigara, kan sulandırıcı ilaçlar ve E vitamini kullanılmamalıdır.

• Ameliyat günü ve süreci nasıldır?
Sizin için belirlenen zamanda hastanede olmalı ve yatış işlemlerinizi yaptırmalısınız. Hastaneye gelirken rahat kıyafetler giymeye özen göstermeli. 

Ameliyat esnasında genel anestezi uygulanır. Doktorunuzun muayene sonucu planladığı şekilde kesi yapılır, fazla deri alındıktan sonra operasyon tamamlanır. Ameliyat sonrası oluşabilecek şişlik ve ağrılar doktorunuzun vereceği tedavi ile ortadan kalkacaktır. 

İletişim

Dr.Hüseyin GÜNER Estetik Cerrahi KompleksiTel: 0 212 360 33 33 WhatsApp: : 0 544 350 29 27Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Caddesi No:9 K:2 Fulya-İSTANBULDr.Hüseyin GÜNER Cadde (Şube)Tel: 0 216 369 0 999 WhatsApp: : 0 544 350 29 27Bağdat Caddesi No:225 Kat:3 Palmiye İş Merkezi Göztepe


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*