Ekmek Göbek Yapar Mı?Ekmek göbek yapar mı, ekmek kilo yapar mı, somon bayat ekmek kilo aldırır mı, hangi ekmek kilo aldırır?

Ekmek yemeden göbek eritmek mümkün ayda 4 5 kilo verebilirsiniz. Özellikle akşam 6dan sonra kesinlikle ekmek yemekten kaçının. Günde bir iki dilim ekmek yeterlidir.

Karbonhidratlı yiyeceklerin başında gelen ekmeği bırakarak ayda ortalama 4-5 kilo verebilirsiniz. İlk aşamada tümüyle ekmeği bırakmak yerine her öğünde sadece 1 dilim ekmek tüketilebilir. Ekmek yemeyi bırakmaya çalışırken gözden kaçabilen en önemli nokta ise ekmekteki karbonhidratın başka yiyecekten karşılanmasıdır.

Ekmek yerine tüketebileceğiniz Besinler

Kalorisi düşük tahıl ürünleri, yulaf ezmesi, esmer pirinç ve müsli içeren besinler yiyebilirsiniz.

Kilo alımının ele başı olan ekmeğin tüketimi uzmanlar tarafından günümüzde pek çok kez tartışılmıştır. Kimileri tamamen uzak durulması gerektiği çağrısında bulunurken kimileri öğün içerinde 1 dilim ekmeğe muhakkak yer verilmesi gerektiğini savunuyor.

Bu görüşler ise insanların akıllarına ekmeği bırakarak kilo vermenin sağlıklı mı yoksa sağlıksız mı olduğunu getiriyor. Gün içerisinde enerjik olabilmek için ekmeğin sınırlı da olsa tüketilmesi gerekir. Fakat akşam öğünlerinde ekmek tüketiminden kaçınmanız gerekiyor.

EKMEĞİ NEDEN KESMEMELİYİZ?

Vücudun vitamin, mineral, protein değerlerine gereksinim duyduğu gibi karbonhidrata da elbette ihtiyacı vardır. Sınırı aşmadan günde 1 dilim yiyebileceğiniz ekmeğin bile faydaları var.


1 yorum

  1. Ekmek göbek yaparmı yapar tabiki ekmek yemek özellikle akşam saatlerinde bolca ekmek yemek göbek yağlanması yapar. Ekmek yemeden doymam diyorsunuz ekmeğin içini yemeyin.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*