Göbek Eritirken Neler Yemeliyiz?


Sağlıklı ve fit olmak istiyorsanız;  en etkili, en kalıcı çözüm; doğal ve sağlıklı yiyecekler yemek. Tabi yeterli ve dengeli miktarda olmak şartı ile.

En kolay göbek eritme zayıflama diyeti için hangi besinleri tüketmeliyiz?

  • Et, balık, tavuk; öğlen veya akşam yemeğinde ızgara, fırında veya tencerede pişmiş 1 eliniz büyüklüğünde et mutlaka olmalı.
  • Pişmiş sebze; her gün 1 avuç kadar pişmiş sebze yemelisiniz.
  • Ekmek; kaliteli karbonhidrat almak için her gün 2- 3 dilim tam taneli buğday veya çavdar ekmeği yemeniz yeterli.
  • Süt, yoğurt, kefir; günde 2 su bardağı kalsiyum grubu yiyecek tüketmek sağlıklı beslenmenin bir parçası. Yoğurttaki kalsiyum yağ yakmayı tetiklediği gibi aynı zamanda ödemi azaltıp,  dolaşımınızı açarak kilo vermeyi kolaylaştırır. Gece yatmadan yoğurdu maydanoz veya semizotu gibi mevsime uygun bir yeşil yapraklı sebze ile karıştırarak yediğinizde,  metabolizma hızınızı yükseltir, kilo vermeye ivme kazandırmış olursunuz.
  • Meyve; 2 yumruğunuz büyüklüğünde taze mevsim meyvesi metabolizmanız ve bağışıklık sisteminiz için büyük fayda sağlar.

“Muz diyeti veya her hangi bir meyve odaklı tek çeşit meyve diyeti kalıcı çözüm oluşturmadığı gibi sağlığınıza ve metabolizmanıza zarar verir. Her yiyecek grubunu içeren yeterli bir diyet yeterli ölçüde meyve barındırmalı.”

  • Çiğ sebze, salata; Her öğünde 1 yumruğunuz kadar taze mevsim sebzesi ile yediğiniz salata kilo verme hızınızı yükseltir, aynı zamanda tok tutar.
  • Fındık, badem, ceviz gibi yağlı kuru yemişler; İçeriğinde bulunan sağlıklı yağ asitleri özellikle;omega- 3 metabolizmamızı hızlandırıp hızlı yağ yaktıran diyet yapmanızı sağlar. Ayrıca zinde ve enerjik olmamızı sağlar, algı düzeyinizi yükseltir. Aralarda 1 avuç bu kuru yemişlerden yemelisiniz.

Diyetisyen Nil Şahin Gürhan


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*