Göbek Eritme Egzersizleri


Göbek eritme egzersizleri, göbek eriten egzersizler için evde ofisde parkda bahçede yapabileceğiniz resimli göbek karın yağı eritmek göbek inceltme göbek küçültme gibi faydaları olan göbek eriten egzersizler. Spor salonuna gidecek zamanınız yoksa evinizde aletsiz bir şekilde uygulayabileceğiniz en verimli hareketleri sizler için resimleriyle derledik. Peki göbek eriten harekeletler neler? Evde göbek eritmek için ne yapılmalı? Göbek için hangi egzersizler yapılmalı?

Giydiğiniz kıyafetlerde çirkin bir görünüme sebep olan göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak için evde kendi kendinize uygulayabileceğiniz egzersiz hareketlerini sizler için derledik.

İşte düzenli uyguladığınız takdirde işe yarayan resimli göbek eritme hareketleri…

Esneyin

Göbek eritmeye ilk olarak esneme hareketleriyle başlayın. Düz bir zeminde oturup bacaklarınızı iki yana açın ve ilk sol bacağınıza kapanın sonra  sağ bacağına. Kapanırken mümkün olduğunca çok eğilmeye çalışın. İki tarafa da 10’ar kere kapandıktan sonra, bacaklarınızı aynı anda tutup öne doğru kapanın ve kalkın. (10 defa)

PLANK

Her ne kadar fotoğrafta kolay bir hareketmiş gibi görünse de etkili ve zor bir harekettir. Fotoğraftaki gibi durduktan sonra ilk denemenizde muhtemelen en çok 30 saniye kadar dayanabileceksiniz. Bu nedenle kendinizi çok sıkmadan 30 sn’lik 3 bölüm yapın. Aralarda 15 saniye dinlenin. İlerleyen zamanlarda bu süreyi 1 dakikaya kadar çıkarın.

YARIM ŞINAV ÇEKİN

Kol ve göbek kaslarını harekete geçiren şınavı, başlangıçtaki kişiler yarım olarak yapabilir. Normal şınavdan tek farkı duruşun dizler üzerinde olması. Fotoğraftaki gibi durduktan sonra 15’er 3 bölüm yapın.

KARNINIZI KALDIRIN

Yere yatıp bacaklarınızı kırın ve ayaklarınızı tam olarak yere değdirin. Kollarınızı da ellerinizin yere değeceği gibi uzatın. Ardından kalçayı havaya dikip 15 saniye bekleyin. İndirip hareketi tekrarlayın. (15 defa)

Bir de bunları çalışabilirsiniz.


2 yorum

  1. Evde kolayca yapabiliyorum egzersizleri özellikle göbek etrafımda yağlanma ve sarkmalar var. Göbek Yağlarını eritip kasa çevirmek istiyorum bunun içinde göbek eritme egzersizi yapmaya çalışıyorum. Her gün 30 dk bu egzersizler yapıyorum 1 hafta oldu.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*