Hindiba Kahvesi Zayıflama

Hindiba kahvesi, hindiba bitkisinin köklerini kullanarak kavrulmuş, öğütülmüş ve kahve benzeri bir içecek haline getirilmiştir.

Hindiba, karanfil ailesinden çiçekli bir bitkidir ve sert, tüylü gövdesi, açık mor çiçekleri ve salatalarda yaygın olarak kullanılan yaprakları vardır.

Hindiba kökü, sindirim sağlığını iyileştirmeye yardımcı olabilecek iyi bir lif kaynağıdır. Sindirimi güçlendiren hindiba kahvesi ideal kilonuzda kalmanıza yardımcı olur zayıflama özelliği bulunur. Sağlık ve hastalık üzerinde güçlü bir etkisi olduğu düşünülen bağırsak mikrobiyotası da sağlığının geliştirilmesine yardımcı olabilir.

Bunun nedeni, hindibanın, bağırsaktaki faydalı bakterilerin büyümesini teşvik eden bir prebiyotik tür olan inulin lifi içeriyor olmasıdır.

Çeşitli çalışmalar, inulin ile desteklenmenin, kolondaki bazı sağlıklı bakteri türlerinin konsantrasyonunu artırabileceğini göstermiştir.

Araştırmalar aynı zamanda hindibanın bağırsak işlevini iyileştirmesine ve kabızlığı azaltmaya yardımcı olduğunu göstermektedir.

Yakın tarihli bir çalışmada, inulin ile kabızlık takviyesi alan 44 kişi incelendi. Bir plaseboya kıyasla dışkı sıklığını ve yumuşaklığını arttırdığı bulundu.

Başka bir çalışmada, hindiba tüketen 25 yaşlı katılımcıda defekasyon zorluğu azaldı.

2 yorum

  1. Farmasi hindiba kahvesi zayıflatır mı? Faydaları zararları yan etkileri nelerdir? Ne işe yarar kilo Verdirir mi? Hindiba kahvesi kullanan kullanıcı yorumları nedir? İçenler memnun mu? Nereden satın alabilirim? Günde ne kadar içmeliyim sorularına cevap verseydiniz çok güzel olurdu. Ama yinede teşekkürler.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*