Hindiba Kahvesi Zayıflama

Hindiba kahvesi, hindiba bitkisinin köklerini kullanarak kavrulmuş, öğütülmüş ve kahve benzeri bir içecek haline getirilmiştir.

Hindiba, karanfil ailesinden çiçekli bir bitkidir ve sert, tüylü gövdesi, açık mor çiçekleri ve salatalarda yaygın olarak kullanılan yaprakları vardır.

Hindiba kökü, sindirim sağlığını iyileştirmeye yardımcı olabilecek iyi bir lif kaynağıdır. Sindirimi güçlendiren hindiba kahvesi ideal kilonuzda kalmanıza yardımcı olur zayıflama özelliği bulunur. Sağlık ve hastalık üzerinde güçlü bir etkisi olduğu düşünülen bağırsak mikrobiyotası da sağlığının geliştirilmesine yardımcı olabilir.


Bunun nedeni, hindibanın, bağırsaktaki faydalı bakterilerin büyümesini teşvik eden bir prebiyotik tür olan inulin lifi içeriyor olmasıdır.

Çeşitli çalışmalar, inulin ile desteklenmenin, kolondaki bazı sağlıklı bakteri türlerinin konsantrasyonunu artırabileceğini göstermiştir.

Araştırmalar aynı zamanda hindibanın bağırsak işlevini iyileştirmesine ve kabızlığı azaltmaya yardımcı olduğunu göstermektedir.

Yakın tarihli bir çalışmada, inulin ile kabızlık takviyesi alan 44 kişi incelendi. Bir plaseboya kıyasla dışkı sıklığını ve yumuşaklığını arttırdığı bulundu.

Başka bir çalışmada, hindiba tüketen 25 yaşlı katılımcıda defekasyon zorluğu azaldı.


7 yorum

  1. İlk defa duyuyorum kahveyi çok seven biriyim ve her sabah uyandığımda ve akşamları bir bardak içerim. Tavsiyeniz üzerine hindiba kahvesini deniyeceğim. Nereden satın alabilirim?

  2. Hindiba kahvesi ile zayıflayan var mı? Zayıflamaya yardımcı oluyor sindirimi hızlandırıyor muş. Hindiba kahvesi yorumları hiç yok icenler yorum veya şikayetleri yazabilirler mi.

  3. Her gün sabah hindiba kahvesi içerim. Hem dinç tutuyor hemde kokusunu tadını çok seviyorum. Sanki kilomuda koruyor gibi. Hindiba kahvesi zayıflama kilo verme göbek eritme basen eritme gibi zayıflamaya yardımcımı bilmiyorum. Keşke hindiba kahvesi nasıl yapılır evde yazsaydınız.

  4. Organik kahve arıyordum bir arkadaşım tavsiye etti hindiba kahvesini internet üzerinden sipariş vericem ama hindiba çeşitleri var beyazhindiba karahindiba gibi kullanan hazırlayan var mı hangisini önerirsiniz.

  5. Hindiba kahvesi Hindiba denilene göre karaciğere iyi geliyormuş. Ama kökümü, yaprağımı, çiçeğimi, yoksa hepsi mi? Farmasi Nutriplus NutriCoffee Hindiba Kahve kullananlar deneyenler hindiba yorumları nereden okuyabilirim.

  6. Kahve bağımlısı bir insanım hindiba kahvesini arkadaşım tavsiye etti internet üzerinden satın almış ama aldığı yerin ismini hatırlamıyor orjinal olması önemli tabiki nereden alışveriş yapıyor sunuz bende sipariş vericem.

  7. Hindiba kahvesi gerçekten zayıflatırmı hindiba kahvesi ile kilo verenler var mı kilo aldırır mı verdirir mi ona göre sipariş verip satın alacağım.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*