Karpuz Göbek Eritir Mi?


Karpuz göbek eritirmi? karpuz yemek göbek eritir mi, karpuz göbek yaparmı, karpuz zayıflatırmı, karpuz kilo yaparmı, karpuz yiyerek zayıflama göbek eritme kilo verme yöntemleri.

Sabah öğlen akşam gece karpuz yemek, karpuz suyu içmek zayıflatır mı, aç karnına tok karnına karpuz kilo aldırır mı, karpuz nasıl zayıflatır.

Karpuz zayıflatır mı, karpuz göbek eritir mi?

YAZ mevsiminin en sevilen ve en çok tüketilen meyvesi karpuz. Diyetisyen olunca, zayıflama konusunda soru soran da çok oluyor. Şu günlerde özellikle karpuz hakkında; yalnızca su içeriyormuş, kalori içermiyormuş, bol bol yenilirse zayıflatıyormuş gibi…

KARPUZ, yüzde 80-90’ı su olan bir meyve. Bir portakal gibi C vitamininden, kayısı gibi potasyum yönünden zengin diyemeyeceğim. Birçok vitamin ve minerali az da olsa içerir. Enerji değeri yüksek değil ama 100 gram karpuz 22 kkal. Ancak bir porsiyon karpuz yaklaşık 500 gram gelir. Bu da demektir ki, karpuzu bol bol yersek kilo bile alabiliriz. Asıl önemli olan yalnızca karpuz yiyerek zayıflamak değil.

Tek gıda rejimlerinin çoğunda olduğu gibi, dengesiz beslenmenin gelecekteki hastalıklara basamak hazırlamasıdır. Karpuzun uzun süre tek başına tüketilmesi protein, demir ve kalsiyum gibi birçok besin öğesinin yetersizliğine neden olur. Lafı fazla uzatmadan bugün size bol karpuzlu, ama dengeli bir zayıflama diyeti örneği veriyorum. Bu diyeti 20-45 yaş arasında 1-2 kilo vermek isteyen, sağlık sorunu olmayan bayanlar uygulayabilir. Ancak zayıflamanın kişiye özel bir program olduğunu anımsatalım. Uzun süreli kilo vermek için, bunun gibi birçok zayıflama kürleri yetersiz kalır. Doğru olan, bir diyetisyene başvurup size özel beslenme programınızı almak, düzenli kontrollerle beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmek olmalı.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*