Kim Diyor Göbek Erimez


Nasıl kilo verdim?

Kötü beslenme yanlış egzersizler ve karışık diyetler göbeğinizi eritmenize engeldir. Göbekten zayıflama yöntemleri ile zayıflayabilirsiniz.

İste size birkaç neden göbek ne zaman erir, karın kası yapmak

Yapılan araştırmalara göre yetersiz uyku kilo alımına neden oluyor.  Amerika’da yapılan bir araştırmada her gece 5 saatten daha az uyuyan kadınların, uyku düzeni normal olanlara göre daha fazla kilo aldığı ortaya koyulmuş. Ayrıca 8 saatten az uyuyan kadınlar günde 300 kalori de daha fazla alıyor. Bunun en büyük nedeni ise uykusuzluğun açlık krizleri yaratması ve kişileri yemek yemeye yönlendirmesi

ŞEKERLİ VE ASİTLİ İÇECEK TÜKETMEK

Konsantre meyve suları, meyveli sodalar ve gazlı içecekler, yüklü miktarda kalori içerirler ve kilo alımına neden olurlar. Sıfır kalorili diye adlandırılan gazlı içeceklerde de yüksek oranda şeker bulunur. Diyet ürün diye tükettiğiniz pek çok içecek bu sebeple size kilo aldırır. Boş kalori olarak adlandırılan bu tip içecekler, karın bölgesindeki yağlanmayı da hızlandırır.

ALKOL TÜKETİMİNİ AZALTMAMAK

Yapılan pek çok araştırmada alkol tüketiminin iştahı açtığı ve yeme isteğini artırdığı kanıtlandı. Üstelik alkol tüketimi göbek bölgesindeki yağlanmayı da hızlandırıyor. Özellikle bira, göbek yağlanmasına neden olan alkollü içeceklerin başında geliyor. Beslenme uzmanları kilo vermek isteyenlere alkol tüketiminin sınırlandırılması şartını getiriyor.

ÖĞÜNLERDE FAZLA TUZ TÜKETMEK

Öğünlerinizde aşırı tuz tüketiyorsanız şişkinliğin önüne geçmeniz neredeyse imkânsız. Aşırı tuz tüketimi vücutta su tutar ve ödem oluşmasına neden olur. Gün içinde pek çok kişi, beslenme uzmanlarının önerdiği tuz miktarından daha fazlasını tüketir. Öğünlerinizde yemeklere ekstra tuz eklemeseniz bile salata sosları, süzme peynir, bazı süt ürünleri gibi yiyeceklerden fazlasıyla tuz alırsınız.

VÜCUTTA MAGNEZYUM EKSİKLİĞİ

Magnezyum eksikliğinin kilo aldırmayla yakından bir ilişkisi olduğunu biliyor muydunuz?  Magnezyum kilo vermeye ve vücudun şekle girmesine yardımcı olur. Ayrıca magnezyumun adet öncesi dönemde şişkinliği önlediği kanıtlanmıştır. 2013 yılında yapılan bir araştırmada ise magnezyum alımının vücutta insülin direncini düşürdüğü de ortaya koyuldu. Beslenme uzmanları, magnezyum zengini yeşil yapraklı sebzelerin yanı sıra fındık ve ceviz gibi yemişleri diyet listenize mutlaka eklemenizi öneriyor.

Nasıl kilo verdim?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*