Kombucca Kambucha 2200 Kambu Çayı Şikayet Yorumları


Kombucha siyah, yeşil veya farklı çay çeşitleri kullanılarak yapılan, ferahlatıcı, yüksek probiyotik içeren simbiyotik bir fonksiyonel içecektir. Rivayete göre içerdiği organik asitler, flavonoidler ve bakteriler nedeniyle uzak doğuda 2000 yılı aşkın süredir ‘ölümsüzlük iksiri’ olarak adlandırılmaktadır. Asetobakterlerin oluşturduğu disk şeklindeki selülozik yapı halk arasında kombucha mantarı olarak bilinmektedir.
İlk olarak doğu Asya’da ortaya çıkmış, 2. Dünya Savaşı sonrasında Almanya’ya Rusya üzerinden ulaşmıştır. 

Yaban Mersini, gül ve zencefil olmak üzere şuanlık 3 çeşit satılmaktadır.

Kombucha içindeki bakteriler çay ve şekerden oluşan besleyici bir solüsyonun içinde besinler bitene kadar organik asitler üretmeye devam ederler. Selülozik biofilm çayın bütün yüzeyine yayılır ve zamanla kalınlaşır.
Mayalanma süresince şekerle beslenen bakteriler glukuronik-asit, laktik-asit, vitaminler, amino asitler, antibiyotik maddeler üretirler. Aynı zamanda kombucha üretimi esnasında içine koyulan çayın türüne de bağlı olarak , doğru mayalanma süresinde çaydaki polifenollerin artttığı gözlenmiştir. 

Neden Kombudha Kombucha İçmeli?

Kombucha Bağışıklık sisteminin güçlendirilip vücut direncinin artmasına yardımcı olur.

Kombucha Kan dolaşımının hızlanmasına, hücrelere bol oksijen taşınmasına ve metabolizmanın hızlandırılmasına destek olur.

Kombucha Enerji artışı sağlayarak, vücut performansının artırılmasına destek olur.

Kombucha vücuda zarar veren toksinlerin (ilaç kalıntıları, kimyasal kalıntılar, radyoaktif kalıntılar, sağlıksız ve hormonlu gıda kalıntıları) böbrekler ve su vasıtası ile vücuttan dışarı atılmasına yardımcı olur.

Kombucha Bağırsak florasının güçlendirilmesi ve sindirim sisteminin düzenlenmesine yardımcı olur.
Zayıflatır mı kilo verdirir mi ?
Kombucha Yağ yakımının hızlanmasına destek olur. 

Kombudha Kombucha Kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olur.

Uzun zamandır evlerde üretilen kombuchanın gerekli hijyen koşulları sağlanmadığında istenmeyen etkilere sebep olduğu bilinmektedir.
Kombucha, genellikle mantar olarak adlandırılsa da, Günther W. Frank tam olarak bir mantar olmadığını ama bakteri ve mantarlardan oluşan ortak-yaşam kültürü olduğunu belirtmiştir. Bu kültürler antik zamanlardan beri dünyanın bir çok yerinde sağlıklı mayalanmış içecekler ve gıda maddeleri elde etmek amacıyla kullanılmıştır. 
Kombucha üretilirken en önemli unsurlardan birtanesi hijyen koşullarının maksimum düzeyde sağlanmasıdır. 

Kombudha Kombuchanın içerisinde;
– Amino asitler,
– Organik asitler,
– Probiyotik Bakteriler ve Prebiyotikler
– Polifenoller,
– Organik enzimler,
– B Vitaminleri,
– C vitamini,
– Mineraller
bulunmaktadır.

Çünkü bakterilerin oluşması için uygun ortam sağlandığından, bu simbiyotik yapıyı bozacak farklı bir bakteri veya küf mantarı tarafından kontamine edilmemesi gerekmektedir.
Kombucha günümüzde sağlıklı beslenme farkındalığı ile isminden çokça bahsettirmeye başlamıştır. Bu sebeple son yıllarda bilim insanları tarafından da mercek altına alınarak sadece 2018 yılında geçmiş çalışmalar kadar bilimsel makale yazılmıştır. Kombucha hakkında yapılan akademik araştırmaların olumlu sonuçları gün geçtikçe daha da çok insanın tercih ettiği bir içecek olmasını sağlamıştır.

Kambucha 2200 – Kambucca – Kambu Çayı Yan Etkileri

Resmi internet satış sitesinde çay hakkında herhangi bir yan etkisi bilgisi bulunamamıştır.


1 yorum

  1. Kombucha siyah çay sipariş vermek istiyorum ama en güvenilir nereden satın alabilirim tavsiyeleriniz neresi? Yan etkileri nelerdir? halsizlik ve sindirimi bozmaz umarım. Daha önce hiç zayıflama çayı içmedim bakalım bir iki hafta kullandıktan sonra sonucu buraya yazarım.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*