Ramazanda Basen Eritmenin Püf Nktaları


Ramazanda basen eritmenin püf noktaları, oruç tutarak kilo verilir mi, basen eritme, oruç tutarak zayıflama, oruç tutmak hakkında yazılan yöntemler.

Basendeki yağları tanıyalım

Vücuttaki yağları temizlemenin, yağlı tencereleri temizlemek kadar uğraştırıcı ve özel yöntemler gerektirdiğini bilmelisiniz.  Nasıl ki sonunda o yağlı tencere tertemiz oluyorsa, siz de basenlerinizdeki yağların tamamen eriyip inceleceğine inanmalı ve bundan emin olmalısınız. Basen nasıl eritilir hakkında doğru bilgileri bizden öğreneceksiniz ve uyguladığınızda hayalinizdeki ince basenler gerçek olacak.
Basen eriten yiyecekler

Yağ yakıcı özelliği kanıtlanmış yiyeceklerle beslenerek, basenlerdeki yağları eritmek mümkündür. Beslenmenizde yağ yakıcı yiyeceklere yer açın ve hayal ettiğiniz pantolonları rahatça giyin!

Basen eriten çay

Doğanın sunduğu bazı mucize besinler, iştah kontrolü ve tatlı isteğinde etkiliyor. Bildiğiniz gibi basende genişlemeye yol açan aşırı miktarda yediğiniz tatlı, hamurlu, yağlı yiyeceklerdir. Önerdiğimiz bu çayı içerek hem iştahınız kapanacak hem de yağ yakımı başlayacaktır.

Öncelikle amacınız yağ yakmak olduğu için yağ alımınızı da sınırlandırmalısınız. Sadece sağlıklı yağlara yer verdiğiniz beslenmenizde, margarin ve trans yağa yer vermemeli, tereyağını da sınırlı oranda tüketmelisiniz. Karbonhidratların basenler için kilit rol oynadığını söyleyebiliriz. Rafine un ve şeker, özellikle kadınlarda doğrudan basen bölgesinde yağlanmaya neden oluyor. Makarna, beyaz pirinç gibi yiyecekleri beslenmenizden çıkarmanızda fayda var. Bir diğer yandan karbonhidratlarla bağlantılı bir konu olan lif alımı da çok önemli. Şöyle ki, beyaz un ve pirincin lif oranı çok düşükken; esmer pirinç, bulgur, tam buğday unu ve ürünleri, yulaf ezmesi gibi tahıllar hem yüksek lif oranına hem de kaliteli karbonhidrata sahipler. Dolayısıyla alacağınız karbonhidratları lif oranı yüksek bu gıdalardan sağlamalısınız.

Soru cevap

Basenler Nasıl Eritilir? 

Bölgesel zayıflama ile ilgili nasıl bir tedavi uyguluyorsunuz? Basen bölgesini eritmek için en uygun sistem nedir? 

Dr. Buket Yıldırım Cevabı

Bölgesel zayıflama için birden fazla tedavi yöntemi mevcuttur. Fakat kısa sürede tek seansta ve kalıcı şekilde bu sorun çözülmek isteniyorsa Coolsculpting teknolojisi uygun olabilir. Bu teknolojide problem yaşanılan bölgelerde -10derece sabit olan aplikatörler yardımı ile 1 saatte %20 ile %40 arasında yağ hücresinin ölümü gerçekleştirilerek arzu edilen forma kavuşmak mümkün olabilmektedir.
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*