SGK MHRS Diyetisyen Randevu


SGK MHRS! Merkezi Hastane Randevu Sistemi ile hastane randevusu almak çok kolay. Bir hastaneden diyetisyen randevusu almak için MHRS sistemini kullanabilirsiniz. Ayrıca ALO 182 numaralı telefonu arayarak da hastane randevusu alabilirsiniz.

Peki MHRS hastane randevusu alma nasıl yapılır? ALO 182 ile diyetisyen randevusu nasıl alınır? MHRS randevu sistemi veya ALO 182 üzerinden randevu iptali nasıl yapılır? İşte MHRS ve ALO 182 hakkında tüm detaylar!

MHRS sgk hastane diyetisyen randevusu alma nasıl yapılır?

Devlet hastanesi online ücretsiz MHRS Merkezi Hekim Diyetisyen Randevu Sistemi ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır. Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir. Hesap açıldıktan sonra Randevu Al butonunu kullanarak T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır veya edevlet şifreniz ilede giriş yapabilirsini. İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır. MHRS hastane diyetisyen randevusu alma işlemi yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Diyetisyen randevunuzu 4 adımda alabileceksiniz.

1. adımda sol taraftaki klinik kısmına İç Hastalıkları (Dahiliye) seçiyoruz.

2. adımda sol taraftaki arama araçlarını kullanarak uygun hekimlerin listesini getirebilirsiniz.

3. adımda hekim listesinden istediğiniz hekimi seçerek hekim çalışma cetvelini görüntüleyebilirsiniz.

4. adımda hekim çalışma cetvelinden uygun bir saat dilimi seçip randevunuzu kaydedebilirsiniz.

Dahiliye uzman hekimi ile görüşürken Beslenme uzmanı (diyetisyen) ile görüşmek istediğinizi belirtmeyi unutmayınız. Eğer uzman hekim uygun görürse sizi beslenme uzmanına konsülte edecektir.

MHRS Randevu Girişi

ALO 182 ile diyetisyen randevusu nasıl alınır?

Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından ALO 182 aranır. Çağrıyı karşılayan operatöre hastanın T.C. Kimlik Numarası verilir. Randevu talep edilen hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihleri operatöre bildirilir. Operatör uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa bildirir. Vatandaş da seçimini yaparak randevusunu alır.

Diyetisyene Gitmek İçin Hangi Bölümden Randevu Alınır?

Diyetisyene girmek için hangi bölümden randevu alınırkonusunda öncelikle Dahiliye bölümünden randevu alınmalıdır. Bunun nedeni ise kilo ile ilgili yaşanılan sorunlarda direk diyetisyene başvurulamadığıdır. Öncelikle Dahiliye bölümünde şikayetleriniz ve durumunuz ile ilgili gerekli testler yapılır. Bu testler özellikle hormonal bozuklukların olup olmadığı, şeker gibi hastalıkların olup olmadığı konularında gerekli tespitlerin yapılması üzerine gerçekleştirilir. Eğer sizin özel bir diyet uygulamanız uygun görülürse diyetisyene başvurmanız için gerekli sevk işlemleri yapılır.

Devlet hastanelerinde Dahiliye bölümünden randevu alıp diyetisyen için sevk edilebildiğiniz gibi bazı özel hastanelerde diyetisyene direk ulaşmanızda mümkündür.

Sorularınız veya Yardımcı Olabileceğimiz Yer Olursa Lütfen Yorum Yapmaktan Çekinmeyin.


2 yorum

  1. Diyetisyen randevusu almak istiyorum özel sigortamda var hem devlet sgk hemde özel medical park yüzyıl gibi özel hastane diyetisyen doktoru randevusu alıcam.

  2. Ankarada önerebilecek diyetisyen var mı? Diyetisyene gidip memnun kaldiginiz kizilaya yakın olursa güzel olur. Özel diyetisyen mi yoksa devlet sgk hastahane diyetisyenlerimi önerirsiniz.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*