Soğuk Lipoliz Nedir?

Soğuk Lipoliz nedir? Yağ dondurma tekniğidir. Diyet ve egzersiz çabalarınıza rağmen inatla zayıflatamadığınız bölgesel yağlarınızdan soğuk lipoliz ile kurtulabilirsiniz. Soğuk lipoliz ile FDA onaylı, cerrahi yöntemler olmadan kalıcı ve çok hızlı şekilde artık zayıflayabilirsiniz. Hasta memnuniyet oranlarının çok yüksek olduğu Soğuk lipoliz ile bölgesel zayıflayarak, sevdiklerinizin gözünde daha çarpıcı ve harika görünebilirsiniz.

Soğuk lipoliz, cildin altındaki yağ hücrelerine hassas bir şekilde kontrollü soğutma sağlar. 
Tedavi edilen yağ hücreleri kristalize edilir (dondurulur), sonra bu yağ hücreleri soğuk lipoliz ile dondurulur. Kısa zaman içinde vücudunuz bu dondurulan yağları işler ve ölü yağ hücrelerini ortadan kaldırır.

Soğuk Lipolizin Zararları Nelerdir?

Soğuk lipoliz, cilt altındaki yağ hücrelerini hassasiyetle kontrollü şekilde soğutur. Yani dondurulan yağ hücrelerinin büzülmesini ve daralarak bozulmasını sağlayan bir prosedürdür. Kısa süre içerisinde işlem görmüş hastanın vücudu dondurulan yağları işleyerek ölü yağ hücrelerini kökten ortadan kaldırmaktadır. Eğer, basen, kalça, gıdı, sırt ve bacak, karın, göbek gibi bölgelerinizden rahatsız iseniz FDA onaylı soğuk lipoliz tedavisini almanızda sakınca yoktur. Son derece güvenli ve etkili bir yöntem olarak kayıtlara geçen soğuk lipolizin tedavi sonrasında ise iyileşme süreci minimaldir. Bölgesel incelme tedavisine başlanıldığı anda hedeflenen bölgeye aplikatör ve ped uygulanır.Tedavi görmüş hastalar kısa süreliğinde rahatsızlık ve ağrı hissedebilmektedir. Ayrıca uygulama işlemleri sürerken herhangi bir ağrı veya acı duyulmaz. Hastaların unutmaması gereken bir diğer konu ise soğutulan bölgede; uyuşma, ağrı, kızarıklık, kramp görülebilmesidir. Söz konusu uyuşukluk ise birkaç hafta olmak üzere etkisini hissettirebilir.

Soğuk lipoliz tedavisinde liposuction işlemi gibi cerrahi müdahaleye ihtiyaç duyulmaz. Tedavi sonrası hastaların vücudunda 2-8 cm arasında incelme sağlanabildiği ve yağ birikimlerinin %20-40 oranında azaldığı kaydedilmiştir.


Soğuk Lipoliz Kimlere Yapılır?

Lenf drenaj adı verilen yöntem ile bozulan yağlar kolaylık ile vücuttan atılabiliyor. Bu nedenle vücudun ani değişikliğini kaldıramayacak hastalara bu işlem yapılmamaktadır. Hamileler, raynaud sendromu olanlar, kriyoglobulinemi hastaları, yeni kalp krizi geçiren kişiler, kalp pili olanlar, 18 yaşının altında olanlar, şeker hastası olanlar ve kan dolaşımında bozukluk görülen kişiler tedaviden yararlanamamaktadır.

Soğuk lipoliz tedavisi karışık görünse de aslında etkisi kısa sürede kendini belli etmektedir. Tedaviden 2 hafta sonra hastanın vücudunda değişiklikler görülebilir bunun yanında gözle görülür sonuçlar iki ay içerisinde meydana çıkar. 3’üncü ayın sonunda ise tedavinin en verim alındığı dönemdir. Söz konusu ölü yağ hücrelerinin vücuttan işlenip atılması yaklaşık olarak 4 ila 6 ay sürmektedir. Dondurulan yağ hücreleri tamamiyle yok edilmeye maruz bırakıldığı için sonuçların kalıcı olduğu bilinmelidir. İleriki dönemlerde herhangi bir sarkma problemi ortaya çıkmayacaktır.


Soğuk Lipoliz Tedavisi Sonrası

Soğuk lipolizde herhangi bir cerrahi işlem gerekmediği için hasta yan etkilerden sonra günlük rutinine hemen dönüş sağlamaktadır. Soğuk lipolizin ağrısız ve acısız aynı şekilde etkili bir yöntem olduğu kesinlikle unutulmamalıdır. Soğuk lipoliz tedavisi almış bir kişinin bölgesel incelme aşamaları bittiğinde spora gitmesi veya diyet programları uygulaması gerek görülmemektedir. Tabii ki mevcut formlarından yüksek memnuniyet duyan kişiler formlarını korumak maksadıyla spor yapabilir, ileriki dönemlerde sağlıklı bir hayatın parçası olabilirler.

Soğuk Lipoliz Yaptıranların Yorumları, Soğuk Lipoliz Yorumları

Aşağıdaki yorum formuna yorum şikayet yazabilir yorumları okuyabilirsiniz.

Soğuk Lipoliz Randevu Ve Soğuk Lipoliz Fiyatları

Fiyat Bulunduğunuz şehire doktora ve kliniğe göre değişmektedir. Eğer siz de soğuk lipoliz hakkında detaylı bilgi almak veya tedavi için muayene olmak istiyorsanız hemen randevu oluşturabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*